Liliana Owoc-Pierzchała

.

Polska Liliana Owoc-Pierzchała
LO-P
Certyfikowany terapeuta i superwizor Terapii Tańcem, pedagog i trener PSCh-PTT, od 2001 członek Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-Polski Teatr Tańca, v-ce prezes Zarządu ds. szkoleń, członek Zespołu ds. standardów i certyfikacji.
.
Etnolog i antropolog kulturowy. Prowadzi międzykulturowe interdyscyplinarne badania na styku etnochoreologii i etnomedycyny oraz studia w dziedzinie psychologii kulturowej w obszarach: relacja psyche-kultura a tożsamość osobista. Pedagog i choreograf tańca współczesnego. Pracuje z tancerzami, aktorami, muzykami, terapeutami, osobami niepełnosprawnymi autorską metodą DCP© (Dynamic Creation in Process) w formie Eksperymentalnych Treningów Tańca i Projektowania Twórczego.
Ukończyła pierwszy w Polsce 4-letni DMT-Training, prowadzony pod kierunkiem prof. Judith R.Bunney i prof. Miriam Roskin-Berger ADTA, USA. Jako terapeuta Terapii Tańcem pracuje od 13 lat, od 8 lat pod stałą superwizją dr Danuty Koziełło-Doherty. Posiada doświadczenie w pracy m.in. z grupami dzieci oligofrenicznych i głuchoniemych oraz z pacjentami z zespołem Aspergera, schizofrenią, zaburzeniami odżywiania, mukowiscydozą i onkologicznymi.
 
 
Prywatnie praktykuje jogę medytacyjną. Na co dzień tańczy i studiuje uważność, obecność i wolność pod kierunkiem 3-letniej wnuczki Felicji.